Amortisör

Visco amortisörler

Visco amortisör

1) Viskozite dönme titreşimi amortisörü

Visco amortisörler dönme titreşimlerini, ikincil kütlelerin (savurma halkası) ve birincil kütlelerin (muhafaza) yaylı veya sönümlemeli olarak uyumlu çalışması sayesinde azaltır

2) Devreden çıkmış kayış kasnaklı visco amortisörler

Devreden çıkmış kayış kasnaklı visco amortisör, krank mili ve kayış kasnağı arasındaki dönme titreşimlerinin ayrılması için kompakt bir çözüm getirir, burada aynı zamanda krank milindeki dönme titreşimleri azaltılır.

Kayış kasnağı, başlık kısmına son derece esnek lastik kavrama ile bağlıdır ve bakım gerektirmeyen bir kaymalı yatak üzerinde çalışır.

Hidrolik amortisör

HIDROLIK amortisör

HYDROLASTIC amortisör, hidro dinamik sönümleme prensibine göre dönme titreşimlerini azaltır. Dönme titreşimleri amortisör içinde birincil kütle ile (başlık: Turuncu yüzey) ve ikincil kütle (muhafaza: Sarı yüzey) arasında rölatif bir hareket yaratır. Bu rölatif hareket sonucunda mineral bazlı yağ çok ince bir aralığın içinden bastırılır. Bunun sonucunda ortaya çıkan basınç farkı hidrolik bir güç düşüşüne neden olur, bu düşüş sayesinde sönümleme etkisi ortaya çıkar.

Knorr-Bremse, HASSE & WREDE yan şirketinin amortisörleri krank millerinde, eksantrik millerde ve yakıt pompalarındaki dönme titreşimlerini azaltır, ses oluşumunu düşürür ve uzun süreli bir motor performansı sağlar.

Ticari araçlar için sistemler

Sorularınız ve istekleriniz için memnuniyetle hizmetinize hazırız.

İrtibatlar

HASSE & WREDE GmbH

Georg-Knorr-Straße 4
12681 Berlin
Almanya

Telefon: +49 30 9392 3101
Faks: +49 30 9392 73101
E-Postal: info@hassewrede.de

 

Daha fazla bilgi

Share

Visco amortisör 


HIDROLIK amortisör